35 درصد تصادفات خراسان جنوبی مربوط به عابران پیاده استعلیرضا عباسی روز چهارشنبه در همایش موتورسواران و تجلیل از رانندگان نمونه شهرستان فردوس اظهار کرد: موتورسیکلت وسیله ای ارزان قیمت با تولید بالا در کشور است که خطرناک ترین وسیله نقلیه در دنیا تشخیص داده شده است.
وی افزود: امروزه علاوه بر جوانان، دانش آموزان دبیرستانی نیز بدون داشتن گواهینامه از موتورسیکلت استفاده می کنند و خانواده ها نیز بدون توجه به سلامت فرزندان خود اقدام به تهیه موتور برای آنان می کنند که چه بسا این اقدام آنان، زمینه ساز حوادث رانندگی و بروز صدمات جبران ناپذیری است.
عباسی یادآور شد: کشورهای سازنده موتورسیکلت خود سوار این موتورها نمی شوند چرا که سرعت بسیار بالایی دارد و خطرآفرین است و بجای آن از موتورهای برقی استفاده می کنند و توصیه ما به جوانان نیز این است که موتورهای برقی را جایگزین موتورسیکلت ها کنند.
فرمانده انتظامی فردوس نیز به شعار ‘پلیس برای امنیت و امنیت برای پلیس’، شعار امسال هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: در سال جاری آمار تصادفات حادثه خیز 24 درصد، تخلفات راهنمایی و رانندگی 8 درصد، برخورد موتورسیکلت 26 درصد، توقیف خودرو و موتورسیکلت 78 درصد و تصادفات شهرستان فردوس 53 درصد افزایش داشته است.
محمد هوشنگی با اشاره به فعالیت 23 کارخانه تولید موتورسیکلت در کشور افزود: تعداد پنج هزار نفر در فردوس از موتورسیکلت استفاده می کنند که نیاز به ساماندهی و تعامل راکبین برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی دارد.
وی از تعویض و اختصاص سه هزار و 739 مورد پلاک و صدور هزار و 483 فقره گواهینامه در شهرستان فردوس خبر داد و تصریح کرد: عدم استفاده از کلاه ایمنی و رعایت نکردن قوانین سبب بروز تصادفات و صدمات جبران ناپذیری می شود.
امام جمعه موقت فردوس نیز با اشاره به اینکه انسان باید خود را ملزم به رعایت قوانین و دستورات بداند، یادآور شد: قوانین و مقررات برای سلامت فرد و جامعه وضع شده است و با کسی که قانون را رعایت نمی کند باید برخورد شود.
حجت الاسلام و المسلمین قاسم شهریاری گفت: نظم و قانون برای تامین سلامت فرد و جامعه بسیار موثر است و اگر قوانین راهنمایی و رانندگی توسط افراد رعایت شود از بروز بسیاری از تصادفات و صدمات جلوگیری می شود.
فرماندار فردوس نیز با اشاره به اینکه تلاش ماموران نیروی انتظامی سبب شد که سارقان غیربومی در کوتاه ترین زمان دستگیر شوند، افزود: شهرستان فردوس امن ترین شهر کشور است و این به سبب وجود مردمان متدین و تلاش شبانه روزی ماموران نظامی و انتظامی این شهرستان است.
در این مراسم از رانندگان و موتورسواران نمونه شهرستان فردوس تجلیل و تعدادی کلاه ایمنی بین حاضران توزیع شد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
9865* 6054* خبرنگار – اعظم جمالی* انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید