یک سرکرده و 6 عضو الشباب سومالی در حمله یک پهپاد کشته شدندخبرگزاری آل آفریکا در گزارشی از موگادیشو به نقل از یک بیانیه فرماندهی شرق آفریقای ارتش آمریکا اعلام کرد که یگان های پهپادی این فرماندهی اوایل وقت امروز در حمله به مواضع تروریست های الشباب، علی محمد حسین، ملقب به علی جبال و شش تن از همراهان او را به هلاکت رساندند.
این بیانیه ای با خودداری از افشای اطلاعات واحدهای نظامی شرکت کننده در این عملیات، افزود: این عملیات با توجه به هماهنگی قبلی با عبدالله محمد فرماجو، رییس جمهوری سومالی با موفقیت انجام گرفت و در نهایت منجر به کشته شدن یکی از سرکردگان الشباب شد. گفته شده این سرکرده الشباب از مسئولان بمب گذای های چندگانه موگادیشو بوده است.
این بیانیه تصریح کرد که حمله سحرگاه امروز توسط پهپاد انجام شده و هیچ غیرنظامی در جریان آن کشته نشده است.
گروه تروریستی الشباب خطرناکترین گروه ستیزه جوی افراطی فعال در شمال و شرق آفریقاست که در سال‌های اخیر علاوه بر گروگانگیری، حملات مرگباری را در سومالی، کنیا، اوگاندا و بروندی انجام داده است.
در 12 مارس 2015 (21 اسفند 1395) نیز «عدنان جرار» از سرکردگان ارشد گروه الشباب در حمله یک پهپاد آمریکایی به خودرویش در جنوب سومالی کشته شده بود.
آمریکایی ها پیشتر نیز مدعی شده بودند که در حمله به مواضع رهبران الشباب احمد عبدی گودانه، یکی دیگر از این سرکرده های الشباب را کشته اند.
الشباب وابسته به القاعده در سال 2006 با هدف سرنگون سازی دولت سومالی و تبدیل حاکمیت آن به خلافت اسلامی ادعایی خود ظهور کرد.
شورشیان الشباب نیز چند ماه قبل مدعی شده بودند که یک هواپیمای بدون سرنشین ارتش آمریکا را در سواحل سومالی به دام انداخته اند.
خاورم 1378**1144
مترجم علی نصیری** انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید