کلاهبردار 16 میلیارد ریالی در استان فارس دستگیر شدبه گزارش ایرنا، سردار احمد علی گودرزی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: خانمی با ارائه مرجوعه ای به پلیس فتا استان مدعی می شود که از طریق فیسبوک با فردی آشنا شده که خود را دکتر داروساز و تاجر دارو معرفی کرده است.
وی افزود: متهم که از طریق فضای مجازی با شاکی در ارتباط بوده به وی پیشنهاد سرمایه گذاری در زمینه واردات و صادرات دارو را می دهد و پس از ملاقات حضوری با دریافت تمام مدارک شناسایی شاکی، برای هزینه های ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی و واردات در چندین مرحله مبلغی بالغ بر 16 میلیارد ریال به شکل دلار اخذ و سپس متواری می شود.
فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: این موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا استان قرار گرفت و در بررسی های اولیه مشخص شد متهم جهت جلوگیری از ردیابی، مبالغ دریافتی از شاکیه را در قالب دلار دریافت، سپس از طریق صرافی هایی در استان های مختلف تبدیل به ریال کرده است.
وی گفت: با اقدام های فنی و اطلاعاتی پلیس، مخفیگاه متهم در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی و ماموران وی را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به شیراز انتقال دادند.
سردار گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح برنامه های هفته نیروی انتظامی گفت: پلیس برای اینکه بتواند از نیروهای اجتماعی برای دستیابی به اهداف خود بهره ببرد، باید بتواند رویکردها و نگرش های افراد جامعه را با خود همسو کند.
وی هفته ناجا را فرصت مناسبی برای ارائه عملکرد و اقدامات پلیس به شهروندان دانست و افزود: پلیس مهمترین نهاد نظارت اجتماعی و اصلی ترین نهاد متولی ایجاد امنیت در جامعه است و در هر جامعه ای به فراخور امکانات و شرایط، نهادهایی برای تامین امنیت ایجاد می شود که هر یک وظایف خاصی را بر عهده دارند که مجموعه پلیس یکی از مهمترین این نهادها است.
وی، با اشاره به اینکه هفته ناجا از 14 تا 20 مهرماه جاری خواهد بود ادامه داد: شعار امسال هفته ناجا، ‘پلیس برای امنیت، امنیت برای همه’ در نظر گرفته شده است.
او اضافه کرد: امسال در هفته ناجا شاهد اجرای بیش از یک هزار برنامه در سطح استان خواهیم بود.
6122 / 2027
خبرنگار: سارنگ عبدالهی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید