ژنرال حفتر: به هیچ منصب سیاسی در لیبی چشم ندوخته امبه گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از پایگاه خبری «بوابه افریقیا الاخباریه» وی افزود:خوب می دانم اکنون فرصت مناسبی است که کسی بخواهد خود را بر مردم لیبی تحمیل کند اما من این را نمی خواهم و چشمداشتی به هیچ منصب سیاسی ندارم.
وی ادامه داد: به مردم خدمت می کنم و در خدمت دولتی خاص یا نمایندگان نخواهم بود. مردم حکومت و دولتی می خواهند و ما هم عهد می کنیم مردم را به این آرزو که داشتن دولت و کشور با ثبات است، برسانیم.
ژنرال حفتر همچنین از بازرگانان و سرمایه داران لیبیایی خواست در بازسازی بنغازی و دیگرشهرهای شرق لیبی نقش داشته باشند و کاری کنند که بنغازی بهترین شهر شمال آفریقا شود.
وی در عین حال گفت: بنغازی جدید جولانگاه فساد که همه جا منتشر شده است ،نخواهد بود.
برخی رسانه ها پیش از این، از احتمال کودتای نظامی ژنرال حفتر مرد قدرتمند لیبی برای به دست گرفتن قدرت خبر داده بودند و دیدارهای پی در پی وی با مقام های کشورهای همسایه و همچنین حمایت برخی کشورها از جمله امارات و مصر از وی را شاهد این ادعا می دانستند .
بر اساس این گزارش، با توجه به این سخنان باید دید که چه سرنوشتی در انتظار لیبی و لیبیایی هاست و آیا او در این باره صادق بوده یا اینکه از دریچه ای دیگر وارد میدان سیاست خواهد شد .
لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی دیکتاتور پیشین این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است.
اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که مورد تایید ژنرال حفتر فرمانده ارتش این کشور قرار دارد.
پارلمان لیبی از دولت مخالف دولت وفاق ملی که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می کند.
شبد**خاورم **2041**1010
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید