وزیر دفاع مصر:قاهره همه روابط نظامی خود را با کره شمالی قطع کرده استبه گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری«المصری الیوم » وزیر دفاع مصر تاکید کرد: قاهره با سئول در خصوص سیاست های کره شمالی که صلح و ثبات جهانی را تهدید می کند، همکاری می کند.
المصری الیوم روز سه شنبه به نقل از خبرگزاری کره جنوبی (یونهاپ)، افزود: وزیر دفاع مصر به درخواست همتای کره ای اش در خصوص همکاری برای تشدید تحریم ها ضد کره شمالی به دلیل آزمایش های هسته ای هفته گذشته این کشور، پاسخ مثبت داده است.
وزیر دفاع مصر همچنین طی دیدارش از سئول، با مقام های کره جنوبی در خصوص گسترش روابط در حوزه صنایع دفاعی به توافق رسید.
صدقی صبحی همچنین در دیداری که با «کانگ کیونگ هوا» وزیر خارجه کره جنوبی در سئول داشت، تاکید کرد که موضع گیری مصر در خصوص برنامه هسته ای کره شمالی مشخص است و بر پایبندی این کشور بر قطعنامه های شورای امنیت تاکید می کند.
وزیر خارجه کره جنوبی نیز در این دیدار، موضع گیری مصر در خصوص آزمایش های هسته ای کره شمالی را ستود و گفت: این مهم است که مصر در تلاش های جامعه بین الملل برای اجرای قطعنامه های شورای امنیت، تلاش می کند.
مصر پیش از این، اقدام کره شمالی در آزمایش بمب های هسته ای را محکوم کرده بود.
وزیر دفاع مصر یکشنبه و در چارچوب دیداری رسمی و پنج روزه در راس هیاتی عالی رتبه وارد سئول شد.
کره شمالی به تازگی دست به آزمایش های هسته ای جدیدی زد که این اقدام آن باعث واکنش شدید بسیاری از کشورها و از جمله آمریکا شد.
خاورم **2041**1144مترجم: سید شاهپور حسینی* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید