نیروهای امنیتی الجزایر 6 نفر را در ارتباط با حمله انتحاری اخیر این کشور بازداشت کردندبه گزارش ایرنا، وزارت دفاع الجزایر در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای ارتش با هماهنگی ژاندارمری ملی، امروز یکشنبه چهار نفر را در رابطه با حمله تروریستی تیارت بازداشت کردند.
نیروهای امنیتی الجزایر جمعه گذشته نیز دو نفر دیگر را در رابطه با این حمله انتحاری تروریستی بازداشت کرده بودند و این گونه شمار افراد دستگیر شده در این خصوص به 6 تن رسید.
این بازداشت ها نشان می دهد نیروهای امنیتی الجزایر به سرنخ هایی در خصوص عاملان این انفجار رسیده و متوجه شده است این عملیات انتحاری کار یک نفر نبوده بلکه هماهنگی های زیادی از سوی تروریست ها برای انجام آن صورت گرفته است.
پیش از این نیز کارشناسان الجزایری اعلام کرده بودند نوع مواد منفجره و همچنین طریقه ساخت کمربند انفجاری در حمله تروریستی تیارت نشان می دهد تروریست هایی اخیرا از سوریه یا عراق به الجزایر بازگشته اند و این کمربند را ساخته بودند زیرا گروه های تروریستی فعال در الجزایر تاکنون از این نوع کمربندها استفاده نکرده بودند و در حقیقت توانایی ساخت چنین کمربندهایی را نداشتند.
پنجشنبه نهم شهریور یک تروریست انتحاری قصد حمله به مرکز امنیت شهر تیارت را داشت که یکی از نیروهای پلیس متوجه او شد و به هدف متوقف کردن این تروریست، به او نزدیک شد اما این تروریست کمربند انفجاری خود را منفجر کرد که در اثر آن، این تروریست همراه با دو نیروی پلیس کشته شدند و یک نیروی پلیس دیگر نیز زخمی شد.
شبک**خاورم**2041**1392**خبرنگار: سیدشاهپور حسینی**انتشار: ابوالفضل باباییانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید