منابع لیبیایی: با وجود آزادسازی بنغازی، درگیری ها همچنان ادامه داردبه گزارش ایرنا، ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش لیبی 14 تیر گذشته اعلام کرد نیروهای ارتش، کنترل کامل شهر بنغازی را پس از سه سال جنگ خونین به دست گرفته اند و با این اوصاف پیش بینی می شد درگیری ها در این شهر به پایان برسد، اما پس از گذشت یک ماه و نیم از این رویداد، درگیری ها همچنان در این شهر و اطراف آن ادامه دارد.
پایگاه خبری ‘ الوسط ‘ امروز دوشنبه به نقل از منابع نظامی و پزشکی در بنغازی اعلام کرد ، طی 20 روز گذشته، چهار کشته و 39 زخمی نیروهای ارتش لیبی به بیمارستان «الجلاء» این شهر منتقل شده اند.
آمارهایی که بیمارستان های بنغازی اعلام کرده اند، فقط مربوط به نیروهای ارتش لیبی تحت فرمان ژنرال حفتر است و قطعا از طرف مقابل که این نیروها در حال نبرد با آن ها بوده اند نیز شمار زیادی کشته یا زخمی شده اند.
ژنرال حفتر هنگام اعلام خبر آزادسازی بنغازی در پیامی تلویزیونی خطاب به مردم لیبی گفته بود: پس از مبارزه پیاپی با تروریسم و حامیانش که سه سال طول کشید، نیروهای مسلح امروز مژده آزادی شهر بنغازی را از چنگال تروریست ها به شما می دهند، این شهر به طور کامل آزاد شده و این آزادی به معنای پیروزی بر تروریسم است.
شهر بندری بنغازی دومین شهر پرجمعیت لیبی پس از طرابلس پایتخت این کشور است. بنغازی در شمال شرقی لیبی واقع شده است.
لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است.
این کشور اکنون دو دولت موازی دارد: دولت وفاق ملی به ریاست فائز سراج در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی بوده و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست ژنرال حفتر که فرمانده نیروهای مسلح این کشور است.
پارلمان لیبی از دولت موازی دولت وفاق ملی که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می کند و هر دو دولت به شبه نظامیان برای تثبیت قدرت خود نیاز دارند.
خاورم **2041** 1049
انتشار دهنده : مریم کاظمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید