قبایل غرب لیبی: سیف الاسلام قذافی می تواند لیبی را از بحران کنونی نجات دهدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه خبری شبکه «لیبیا 24»، بلق گفت: ما در نشست های خود در همه مناطق لیبی گفته ایم که سیف الاسلام راه حل برای بحران لیبی است و او باید در مراحل بعد نقش زیادی در کشور داشته باشد.
هماهنگ کننده قبایل منطقه غرب لیبی تاکید کرد که سیف الاسلام رهبر آشتی ملی و رئیس شورای عالی قبایل و شهرهای لیبی است.
بلق همچنین گفت: قبایل لیبی با هرگونه دخالت خارجی در لیبی مخالفند و از آن در مقابل متجاوزان دفاع می کنند.
وی در پایان گفت: ورود نیروی دریایی ایتالیا به آب های منطقه ای لیبی، دخالت در امور داخلی مردم لیبی و استعمار نو است.
سیف الاسلام فرزند دوم معمر قذافی و همسر دوم او، صفیه فرکاش متولد 5 ژوئیه 1972 میلادی در منطقه باب‌العزیزیه در طرابلس است. او فارغ التحصیل مقطع دکتری رشته اقتصاد از یکی از دانشگاه های انگلیس است.
سیف الاسلام در ماه نوامبر سال 2011در لیبی دستگیر و زندانی شد و در ژوئن 2017 اعلام شد سیف الاسلام قذافی عفو و از زندان آزاد شده است.
این روزها تحرکات سیف الاسلام بسیار افزایش یافته است.چندی پیش مشاور رسانه ای وی اعلام کرد بزودی شبکه تلویزیونی تحت مدیریت سیف الاسلام در لیبی آغاز به کار می کند.
دوهفته پیش نیز ژنرال «خلیفه حفتر» فرمانده ارتش لیبی گفت: سیف الاسلام یک شهروند لیبیایی است و می تواند در آینده سیاسی لیبی نقش داشته باشد.
لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است.
اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست عبدالله الثنی که مورد تایید ژنرال حفتر فرمانده نیروهای مسلح این کشور است.
پارلمان لیبی از دولت مخالف دولت وفاق ملی که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می کند.
به عقیده کارشناسان رقابت عوامل خارجی عامل اصلی تداوم بی ثباتی در لیبی است. دولت وفاق ملی توسط اروپا، آمریکا، چندین کشور آفریقایی و سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته شده است.
ژنرال حفتر مورد تایید امارات ، مصر و عربستان است و این کشورها اخوان المسلمین را دشمن خود می دانند.
خاورم **2041**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید