فرمانده انتظامی مراغه: مشارکت مردم در ایجاد امنیت موثر استبه گزارش ایرنا، سرهنگ رضا اصلانی فر روز چهارشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه ، دیدار با امام جمعه ، سخنرانی فرمانده انتظامی قبل از خطبه های نماز جمعه و ارائه مشاوره حقوقی و روانشناسی از جمله برنامه های فرماندهی انتظامی مراغه در این هفته است.
وی، برگزاری مراسم صبحگاه مشترک، اجرای برنامه های فرهنگی ورزشی، همایش ها و نمایشگاه ها و غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا را از دیگر برنامه های گرامیداشت هفته ناجا در این شهرستان عنوان کرد.
سرهنگ اصلانی فر افزود: در همین راستا مانور موتورسیکلت سواران قانونمند نیز در این شهرستان برگزار خواهد شد.
وی همچنین گزارشی از عملکرد فرماندهی انتظامی مراغه در سال گذشته و 6 ماهه امسال ارائه کرد و گفت: کاهش نزاع خیابانی، کاهش 2 درصدی جرائم سرقت در سال 95 و تداوم آن در 6 ماهه نخست امسال، رشد هفت برابری برخورد با موتورسیکلت سواران متخلف و افزایش 2 برابری کشفیات کالای قاچاق در 6 ماهه اول سال از جمله اقدامات موثر فرماندهی انتظامی شهرستان است.
سرهنگ اصلانی فر همچنین در مورد قتل 2 عضو خانواده در یکی از روستاهای مراغه، اظهار کرد: در این حادثه که چهارم مهرماه جاری اتفاق افتاد پدر 41 ساله به همراه پسر 3 ساله اش کشته شدند و مادر خانواده نیز به دلیل شدت جراحات به بیمارستان منتقل و بستری شد.
وی افزود: به دنبال این حادثه، پرده برداری از این جنایت در دستور کار ماموران آگاهی و قضایی قرار گرفت و در کمتر از یک هفته، قاتل دستگیر و به جرم خود اعتراف کرد.
وی دلیل این جنایت را خصومت قبلی قاتل با خانواده قربانی عنوان کرد.
فرمانده نیروی انتظامی مراغه همچنین از مردم خواست برای پیشگیری از وقوع انواع جرایم و برخورد با متخلفان، هرگونه موارد مشکوک را از طریق سامانه تلفنی 110 به پلیس اطلاع دهند و نظرات، پیشنهادات، انتقادات و تقدیرهای خود را در خصوص عملکرد پلیس به سامانه 197 گزارش کنند.
14 تا 20 مهرماه هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده و شعار امسال این هفته ‘پلیس برای امنیت و امنیت برای همه’ است.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**انتشار:عیسی عطاپور**
3077/7487انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید