سومین سازمان بین المللی نجات مهاجران در سواحل لیبی هم دست از کار کشیدبه گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه خبری شبکه «لیبیا 24»، این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای این سازمان به دلیل مواضع خصمانه مقام های لیبیایی پس از این نمی توانند کار امداد و نجات را با امنیت انجام دهند.
طی دو روز گذشته دو سازمان «پزشکان بدون مرز » و «سی آی » آلمان نیز به دلیل عدم تامین امنیت نیروهایشان، کار امداد و نجات مهاجران را در آب های منطقه ای لیبی متوقف کرده اند.
نیروی دریایی لیبی پنجشنبه گذشته اعلام کرد گروه های جست و جو و نجات در آب های منطقه ای لیبی تشکیل داده است و به همین علت مانع ورود قایق ها و کشتی های خارجی به ویژه قایق های متعلق به سازمان های غیر دولتی برای کمک رسانی به مهاجران در آب های منطقه ای این کشور می شود.
لیبی از زمان سقوط حکومت معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 دستخوش جنگ و ناآرامی است.
اکنون دو دولت در این کشور وجود دارد: دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس که مورد حمایت جامعه جهانی است و دیگری دولت طبرق در شرق لیبی به ریاست «عبدالله الثنی» است که مورد تایید ژنرال حفتر فرمانده ارتش این کشور قرار دارد.
پارلمان لیبی از دولت مخالف دولت وفاق ملی که در شرق این کشور مستقر است، حمایت می کند.
بی ثباتی و نبود دولت مرکزی قدرتمند در لیبی باعث شده است کنترل زیادی بر مناطق ساحلی انجام نشود و سواحل این کشور به دلیل نزدیک بودن به ایتالیا، به جولانگاه قاچاقچیان انسان تبدیل شود.
لیبی با کشورهای اروپایی واقع در شمال دریای مدیترانه کمتر از 300 کیلومتر فاصله دارد و دریای مدیترانه نیز قاره آفریقا را از اروپا جدا کرده است.
هر سال هزاران مهاجر غیر قانونی در مسیر مهاجرت به اروپا جان خود را در دریای مدیترانه از دست می دهند.
خاورم **20410**1144
* انتشار دهنده: علیرضا جباریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید