روایت روزنامه های سودانی از مرگ سفیر روسیه در خارطومبه گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی سودان در خبری در این خصوص نوشت: وزیر امور خارجه سودان به مردم و دولت روسیه و همچنین خانواده و همکاران سفیر روسیه، درگذشت وی را تسلیت گفت.
وزارت امور خارجه سودان افزود: میر غیاس تلاش های زیادی برای ارتقای سطح روابط دو کشور انجام داد.
منابع مختلف سودانی مرگ این سفیر را طبیعی دانستند اما در خصوص چگونگی فوت او روایت های مختلف وجود دارد .روزنامه «الانتباهه» در این خصوص نوشت: وی در حالی که داخل استخر اقامتگاهش مشغول شنا بوده، درگذشته است.
روزنامه«سودان تربیون» نیز نوشت: جسد بی جان سفیر روسیه در استخر خانه اش پیدا شده و بر اساس شواهد اولیه، وی با مرگ طبیعی از دنیا رفته است.
این روزنامه افزود: سفیر روسیه در خارطوم نهمین دیپلمات روسی است که در زمان ماموریت از دنیا می رود.
روزنامه «الشروق» سودان نیز در این باره نوشت:«قریب الله الخضر»سخنگوی وزارت امور خارجه سودان اعلام کرد سفیر روسیه در محل اقامتش در خارطوم درگذشت.
این روزنامه در ادامه افزود: وی متولد 1954 بود و از 30 دسامبر 2013 تا در گذشتش سفیر روسیه در سودان بود.
الشروق به نقل از نماینده سفارت روسیه در سودان نوشت: وی به دلیل سکته قلبی درگذشته است.
بر اساس اعلام این روزنامه،این سفیر از سال 2006 تا 2013 سفیر روسیه در سودان بوده و همچنین مدتی به عنوان سرکنسول روسیه در شهر جده عربستان فعالیت داشته و زمانی هم نماینده روسیه در سازمان یونسکو بوده است.
روزنامه «الیوم التالی» نیز به نقل از منابع آگاه که نامی از آن ها نبرد، نوشت: سفیر روسیه هنگام شنا در استخر اقامتگاه خود در منطقه »کافوری» دچار سکته قلبی شده و درگذشته است.
الیوم التالی افزود: وی چندی پیش برای گذراندن تعطیلات و مرخصی به مسکو رفته بود وهفته گذشته به خارطوم بازگشت.
نکته قابل توجه این است که هیچ یک از این رسانه ها اشاره ای به چگونگی پیدا شدن جسد وی، چه کسی برای اولین بار متوجه درگذشت او شده و همچنین آیا در زمان درگذشتش در اقامتگاه کسانی با او بوده اند یا نه، اشاره ای نکرده اند.
نکته مشترک در همه خبرها این است که او به مرگ طبیعی از دنیا رفته و حادثه تروریستی یا حمله ای در این امر دخیل نبوده است.
خاورم **2041*شبس*1488 * انتشاردهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید