رتبه نخست کشوری خراسان جنوبی در کسب درآمد بقاع متبرکه و موقوفاتحجت الاسلام منصور هاشمی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران به مناسب فرا رسیدن دهه وقف ( 25 آبان تا پنجم آذر ماه) افزود: در این مدت درآمد موقوفات استان، 56 درصد و بقاع متبرکه 50 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد داشته است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 19 هزار موقوفه و 23 هزار رقبه وابسته آن در استان وجود دارد، یادآور شد: در سال جاری 69 وقف جدید در استان داشتیم که امیدواریم تا پایان امسال این تعداد به برنامه تعیین شده، 136 وقف نیز برسد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی از اجرای 126 برنامه در استان طی دهه وقف خبر داد و گفت: برگزاری همایش یاوران وقف در 11 شهرستان و تجلیل از واقفان به منظور نهادینه کردن فرهنگ وقف از جمله این برنامه هاست.
هاشمی برگزاری 36 نشست صنفی تخصصی وقف، برپایی پنج نمایشگاه وقف، سه نشست خبری، عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهیدان، برپایی 25 ایستگاه واقف، برگزاری زنگ انشا در هشت شهرستان و عیادت از بیماران را از دیگر این برنامه های دهه وقف ذکر کرد.
وی با تاکید بر اینکه ضروریات مورد نیاز جامعه برای انجام وقف باید به اطلاع مردم برسد، یادآور شد: همچنین کاستی های جامعه باید توسط سنت حسنه وقف جبران شود.
وی با بیان اینکه در دهه وقف 14 پروژه در استان به بهره برداری می رسد، اظهار کرد: زائر سرای امامزاده سیدالحسین(ع)، سه واحد زائرسرای امامزادگان باقریه، سه واحد زائر سرای آستانه بی بی زینب خاتون، مرکز فرهنگی و دفتر قرآنی بی بی زینب خاتون، آشپزخانه، پارکینگ و مخزن ذخیره آب امامزاده شاه سلیمان علی از جمله این پروژه هاست.
هاشمی با اشاره به اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان میزبان خوبی برای عزاداران حسینی است، گفت: برای برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و صفر، 11 مبلغ از قم و 50 روحانی بومی به نقاط مختلف استان اعزام شدند.

** برنامه ریزی اجرای 173 برنامه در دهه آخر صفر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه برگزاری 173 برنامه عزاداری برای دهه آخر ماه صفر در 11 شهرستان استان برنامه ریزی شد، افزود: مراسم لبیک یا رسول الله در 28 بقعه، مراسم زیارت از بعید در 19 بقعه، اطعام مردم به مناسبت رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام رضا(ع) در 15 بقعه و عزاداری برای امام حسن مجتبی(ع) در 28 بقعه در دستور کار قرار دارد.
هاشمی از اجرای طرح ویزیت رایگان پزشکان در محل امامزادگان هفت شهرستان به مناسبت دهه وقف خبر داد و اظهار کرد: همچنین شش محفل انس با قرآن کریم با حضور قاری بین المللی برگزار خواهد شد.
وی یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون 107 درصد برنامه های سازمان اوقاف در این استان در حوزه موقوفات با رشد 49 درصدی و 109 درصد در حوزه بقاع متبرکه با رشد 27 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال محقق شده است.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال تلگرام: irnabirjand@
6054* خبرنگار و انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید