جابجایی خانوارهای حاشیه رودخانه شلمانرود / ادامه تلاش ها برای برقراری برق برخی مناطق اتاقورفرامرز مصطفوی شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون آب رودخانه شلمانرود که از دو رودخانه بالادست سرچشمه می گیرد، طغیان کرده و به همین دلیل ستاد بحران این شهرستان با احساس خطر نسبت به حاشیه نشینان این رودخانه، با کمک جمعیت هلال احمر، شهرداری و بسیج ، به جابجایی و اسکان 50 خانوار ساکن حاشیه این رودخانه به مکان هایی همچون مدارس و مساجد اقدام کرده است.
وی خاطرنشان کرد: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان لنگرود در شهر شلمان مستقر هستند تا کار انتقال خانوارهای حاشیه این رودخانه را اجرایی کنند .
مصطفوی اظهار داشت: برخی از جاده های دسترسی حاشیه رودخانه شلمانرود که دچار آبگرفتگی و غرقابی شده اند نیز مسدود شده تا با عبور و مرور مردم ، حادثه ای رخ ندهد.
به گفته معاون فرماندار لنگرود، به دلیل رانش زمین در منطقه اتاقور ستاد مدیریت بحران در این بخش نیز فعال شده زیرا چند تیر فشار قوی برق در مسیر اتاقور بر اثر رانش زمین تخریب شده و برق 60 تا 70خانوار این بخش هم اکنون قطع است که عوامل اداره برق ، در تلاش برای برقراری برق مردم این مناطق هستند.
وی یادآور شد: با توجه به آبگرفتگی روستاهای دیوشل و تالش محله لنگرود که در بارندگی ششم و هفتم شهریور ماه امسال دچار خسارت شدند، این بار ، با آمادگی بیشتری نسبت به قبل درحال مدیریت هستیم تا از وارد آمدن خسارت به مردم جلوگیری شود.
مصطفوی افزود: از ساعات اولیه بامداد امروز ، اعضای ستاد بحران شهرستان در آماده باش کامل بسر می برند و با تقسیم کاری که صورت گرفته ، هر کدام در حوزه مدیریت خود، طغیان رودخانه ها و بالامدن سطح آب را مدیریت می کنند تا بر میزان خسارت و مشکل افزوده نشود.
وی اضافه کرد: این ستاد با تمام تجهیزات، امکانات راهداری و ماشین آلات بخش خصوصی وارد میدان شده و این بار چند زیر گذر جاده لاهیجان به لنگرود که آب بخشی از آن وارد میدان شهید املاکی لنگرود شد، پاکسازی شده تا بر اثر بارندگی بیشتر ، خسارت به شهرستان کاهش یابد.
شهرستان لنگرود با سه بخش مرکزی، اتاقور و کومله در 60 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار: نظرپور **انتشاردهنده: کبیری
6029/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید