توقف فعالیت چهارمین سازمان فعال در نجات مهاجران آفریقایی در مدیترانهبه گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری «بوابه افریقیا الاخباریه»این سازمان اعلام کرده است: تاکنون بیش از 40هزار کودک، زن و مرد را در دریا نجات داده است اما تلاش های ایتالیا برای بستن راه عبور مهاجران از آفریقا به اروپا و امضای قراردادهایی با لیبی و دیگر کشورها باعث پیچیده شدن اوضاع شده است و این سازمان نمی خواهد، وارد اینگونه مسائل شود.
این سازمان اعلام کرده است به جای نجات مهاجران آفریقایی در دریایی مدیترانه، به خلیج بنگال برای نجات مسلمانان روهینگا می رود.
طی روزهای اخیر بیش از 90هزار نفر از مسلمانان روهینگا از میانمار فرار کرده و به بنگلادش رفته اند. مناطق مرزی میانمار با بنگلادش شاهد حمله بودایی ها به مسلمانان و کشتار فجیع آنان است. ارتش این کشور نیز متهم به جنایت ضد بشری شده است.
این سازمان، نخستین سازمان نجات در دریا بود که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده بود و فعالیت خود را از سال 2014 برای نجات کسانی که سعی می کردند خود را از شمال آفریقا به اروپا برسانند، آغاز کرد.
پیش از این سه سازمان فعال در نجات مهاجران آفریقایی دیگر به نام سازمان غیر دولتی آلمانی «سی آی »، سازمان پزشکان بدون مرز و سازمان کودکان را نجات دهید به دلیل مشکلات ناشی از عدم امنیت برای کارکنانشان دست از امداد رسانی به مهاجران کشیده بودند.
شبد **2041**9122**مترجم:سیدشاهپور حسینی** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید