بزرگترین اتحادیه خصوصی کانادا به جنبش تحریم رژیم صهیونیستی پیوستبه گزارش پایگاه اینترنتی صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، این اتحادیه اعلام کرده که بخش هایی از جامعه و اقتصاد اسرائیل ازاشغال اراضی تحت تصرف فلسطینی ها سود می برند و یونیفور تا زمان اجرای منع کامل شهرک سازی ها در این مناطق و ورود به مذاکرات با فلسطینی ها با حسن نیت برای دستیابی به راه حلی برای تشکیل کشور فلسطین، از جنبش BDS حمایت می کند.
این اتحادیه کانادایی که 31 هزار عضو دارد، پیشنهاد پیوستن به این جنبش را روز یکشنبه در گردهمایی خود در شهر وینیپگ کانادا به تصویب رساند.
جنبش بایکوت، منع سرمایه گذاری و تحریم سرمایه گذاری در اسرائیل جنبشی جهانی است که هدف آن تحت فشار قراردادن رژیم صهیونیستی با اهرم‌های اقتصادی جهت پایان اشغال فلسطین ، برابری شهروندان عرب زبان ساکن در آن و به رسمیت شناختن حق بازگشت میلیونها آواره فلسطینی است.
این اقدام اتحادیه خصوصی کانادا واکنش هایی نیز داشت. وزارت امور استراتژیک رژیم صهیونیستی رااین اقدام یونیفور مخالفت و اعلام کرد این تصمیم در بهترین حالت بازتاب فقدان آگاهی از درگیری ها (بین فلسطین و رژیم صهیونیستی) و در بدترین شکل نشانه یهودستیزی آشکار است.
اروپام**9158**1590
مترجم: بهجت عباسی – انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگانانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید