اجرای طرح آبرسانی به 15 روستای دامغان نیازمند بیش از 20 میلیارد ریال اعتبار استعلی اصغرمجد روزیکشنبه در گفت و گو با ایرنا، اجرای این طرح را در کاهش مهاجرت روستا ییان بسیار موثر دانست و افزود: اکنون بیش از چهارهزار خانوار این شهرستان با مشکل بحران آب مواجه هستند که لازم است برای رفع آن قدم های موثری برداشته شود.
وی با اشاره به بهره برداری از چهارطرح آبرسانی در نیمه نخست امسال در دامغان ، اظهارداشت : برای اجرای این طرح ها پنج میلیارد ریال اعتبارهزینه شد.
وی خاطرنشان کرد : مسوولان دستگاه های اجرایی استان برای شناسایی کمبودها باید به مناطق روستایی سرکشی کنند چرا که مشکل کمبود آب می تواند به فرار جمعیتی در سمنان منجر شود.
فرماندار دامغان با اشاره به طرح آبرسانی به مناطق تویه و دروار در سال 96، تصریح کرد : این طرح دارای 2 مرحله است و با بهره برداری آن، بخش قابل توجهی از مشکلات فرار جمعیتی در مناطق روستایی شهرستان کاهش یافت.
مجد با اشاره به ظرفیت های این شهرستان در جذب جمعیت و فعالان اقتصادی گفت: دامغان به دلیل برخورداری از صنایع قابل توجه و طبعیتی بکر و می تواند مقصد برای سرمایه گذاران و گردشگران باشد.
شهرستان دامغان بیش از 90 هزار نفر جمعیت دارد.
به گزارش ایرنا براساس آمار سرشماری نفوس و مسکن 1395، 141 هزار و 858 نفر در 284 روستای استان سمنان زندگی می کنند.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد ** انتشاردهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید