آبگرفتگی روستاها به دنبال طغیان رودخانه در آستارابابک باستانی بخشدار مرکزی آستارا شامگاه چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: نیروهای ستاد مدیریت شهرستان در محل طغیان رودخانه مرزی آستاراچای حاضر شده اند و با استفاده از ماشین آلات ، در صدد مهار سیلاب هستند.
وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته نیز طغیان این رودخانه را شاهد بوده ایم، اضافه کرد: دیواره بتنی حاشیه رودخانه آستاراچای به امتداد پنج و نیم کیلومتر به علت تعلل پیمانکار مربوطه و نبود اعتبار، نیمه کاره مانده و 50 درصد آن اجرا شده است.
باستانی با اشاره به اینکه سیلاب، خسارت جانی نداشته ، ادامه داد: بعد از فروکش کردن سیلاب، لایروبی رودخانه مرزی آستارا چای انجام خواهد شد.
وی همچنین از آبگرفتگی روستاهای بهارستان و دربند و تخریب پل عابر پیاده روستای آسیاب آستارا و قطع مسیر ارتباطی 35 خانوار به علت شدت بارش و بالا آمدن آب رودخانه خبر داد.
ایستگاه هواشناسی آستارا میزان بارش در این شهرستان را طی 24 ساعت گذشته حدود 73 میلیمتر، دمای فعلی آستارا را 14 درجه سانتیگراد، رطوبت هوا را 80 درصد و وضعیت جوی این شهرستان برای 24 ساعت آینده را ابری همراه با کاهش ناپایداری پیش بینی کرده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشاردهنده: کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید